MİTAŞ GRUP DÜNYANIN ÖNDE GELEN ÜRETİCİLERİ ARASINDA

135'ten fazla ülkeye ihracat yapan MİTAŞ Grup 4 ayrı lokasyonda faaliyet gösteren 7 fabrikası ve yıllık toplam 235.000 ton üretim kapasitesi ile enerji iletim hattı direkleri, trafo merkezleri çelik yapıları ve telekomünikasyon direklerinde dünyanın lider üreticilerinden biridir. 

TÜRKİYE'NİN İLK 500 SANAYİ KURULUŞU

MİTAŞ Enerji, Istanbul Sanayi Odası tarafından yapılan “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2016 yılı sıralamasında 299. sırada yer almıştır

YENİ YATIRIMLAR SÜRÜYOR

Ankara’da faaliyete geçen cıvata, sac malzeme, kaynaklı malzeme, poligon direk ve galvaniz kaplama fabrikalarının yanısıra boyama ve kompozit direk üretim fabrikasının kurulmasına başlanmıştır. Bu yeni tesisler ile MİTAŞ Grup dünya pazarları için yenilikçi ürünlerini üst düzeye çıkarmayı hedeflemiştir.

TİM İNOVALİG ÖDÜLLERİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen, 761 firmanın katıldığı İnovaLİG yarışmasında MİTAŞ Sac İşleme Merkezi A.Ş. “İnovasyon Kaynakları” kategorisinde 23. olmuştur.

TÜRKİYE'NİN İLK 1000 İHRACATÇI FİRMASI

MİTAŞ Enerji, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yapılan Türkiye’nin en başarılı 1000 ihracatçı firması araştırmasında 2016 yılında genel sıralamada 242., sektörel sıralamada ise 25. olmuştur.

Türkiye’nin 500 büyük hizmet ihracatçısı araştırmasında ise MİTENG 2016 yılında 398. sırada yer almıştır.

FAALİYET ALANLARI

MİTAŞ GRUP 36 kV’a dek enerji dağıtım hattı ve 1200 kV’a dek enerji iletim hattı çelik direklerinin tasarımı ve üretimi konusunda 60 yıldan fazla tecrübe ve uzmanlığa sahiptir.

Çelik direkler kafes veya poligon tip olarak müşteri şartnamelerine ve uluslararası standartlara uygun şekilde tasarlanmaktadır.

Tasarlanan yeni direklerin prototipi kurulup kontrol edilerek ve müşteri tarafından talep edilmişse yetkin test istasyonlarında yük testine tabii tutularak tasarım doğrulaması yapılmakta, bu şekilde olası hatalar seri üretimden önce düzeltilip müşterilere doğru ürünler, doğru üretim planlamasıyla teslim edilmektedir.

Enerji nakil hattı direkleri MİTAŞ GRUP bünyesindeki kafes ve poligon direk imalat fabrikalarında bulunan hassas toleranslı CNC tezgahlarda imal edilip, modern galvaniz fabrikalarında çinko kaplanmaktadır. Fabrikalarda girdi, proses ve son ürün aşamalarında yapılan kontrol ve testler ile ürünlerin müşteri spesifikasyonuna ve ilgili standartlara uygun olması sağlanmak...

SEKTÖRDEKİ ŞİRKETLERİMİZ

DEVAMI

MİTAŞ GRUP, bünyesinde mevcut boyları 4.5 mt - 12.5 mt arası değişen 5 sıcak daldırma ve 2 santrifüj kaplama tesisi ile her tip çelik yapıların ve bağlama elemanlarının galvaniz kaplama işlemini yapacak altyapı ve uzmanlığa sahiptir.

Çeliği korozyona karşı korumada en etkin ve kalıcı yöntem olan galvaniz kaplama prosesi çelik ürünlerin yüzey temizleme işlemlerini takiben, eriyik çinko banyosuna daldırılması ve sonrasında soğutma ve/veya pasivizasyon işlemlerine tabii tutulması ile yerine getirilmektedir.  

MİTAŞ GRUP Ankara, İzmir ve Kocaeli galvaniz fabrikalarında tüm bu süreç modern teknolojiye sahip ve çevreye etki edebilecek olumsuz etkenleri önleyebilen kapalı sistemler ile, müşteri beklentilerine ve yasal gerekliliklere uygun şekilde yapılmaktadır. Kaplama kalitesi müşteri şartları doğrultusunda ilgili standartlara (ISO, EN, ASTM, CSA vb) göre gerçekleştirilerek, kaplama kontrol ve testleri fabrika ve laboratuvarda yapılarak, sonuçlar müşteriye raporlanmaktadır.

MİTAŞ GR...

SEKTÖRDEKİ ŞİRKETLERİMİZ

DEVAMI

MİTAŞ GRUP ilk poligon direk üretimine başladığı 1992 yılından bu yana tasarım ve üretim yetkinlikleri ile teknolojisini sürekli geliştirerek kısa sürede dış aydınlatma, enerji iletim ve dağıtım, telekomünikasyon, teleferik, reklam, projektör, sinyalizasyon ve bayrak direklerini ürün gamına eklemiştir.

Çelik direkler poligon ve dairesel kesitli olarak müşteri şartnamelerine ve uluslararası standartlara uygun şekilde, tek parça halinde 12 metreden çok parçalı 50 metrenin üzerine dek boylarda tasarlanmakta ve direkler poligon direk imalat fabrikasındaki kesim, büküm ve tozaltı kaynak tezgahlarında imal edilerek galvaniz kaplı ve isteğe göre boyalı olarak müşterilere sunulmaktadır. Direklerin tasarımı ve üretiminde estetik görünüme ve kolay montaj işlemine yönelik yenilikler ön planda tutularak müşteri memnuniyeti doğrultusunda sürekli iyileştirmeler yapılmaktadır. Ayrıca montaj konusunda talep edilirse danışmanlık ve yerinde montaj hizmetleri de sunulmaktadır.

Girdi malzeme aş...

SEKTÖRDEKİ ŞİRKETLERİMİZ

DEVAMI

MİTAŞ GRUP, telekomünikasyon sektöründe, çelik konstrüksiyon direklerin tasarımı, üretimi ve lojistiği hizmetlerini, bilinen birçok GSM operatörünün onaylı üreticisi olarak dünya standartlarında sunmaktadır.

Tasarımı yapılan ve üretilen telekomünikasyon direkleri temelde kafes veya poligon tip olarak ikiye ayrilmakta olup yer tipi ve cati ustu kafes direkler dört ve üç ayaklı olarak ceşitlenmektedir. Ayrıca müşteri ihtiyaçlarına göre radar, haberleşme, TV-FM, uydu, meteoroloji ve gözetleme kulelerinin yanı sıra rüzgar türbini taşıyıcı sistemleri ile ozel tip lenteli direklerin tasarım ve üretimi de yapılmaktadır.

Telekomünikasyon altyapısının gelişmeye açık bir alan olması dolayısıyla ar-ge çalışmalarına önem verilerek kullanım alanlarına uygun, düşük maliyetli, yüksek kapasiteli, estetik görünümlü, çevre ve insan sağlığı yasalarıyla uyumlu ürünler müşteri taleplerine ve uluslararası kodlara göre yet...

SEKTÖRDEKİ ŞİRKETLERİMİZ

DEVAMI

MİTAŞ GRUP, 11 kV-750 kV arası AIS ve GIS trafo merkezleri ve mobil trafo merkezleri çelik yapıları, kapasitör bank platformları, güneş enerjisi santralları çelik mesnet yapıları, demiryolu katener ve sinyalizasyon direkleri, kamera direkleri, endüstriyel çelik yapılar ve bunların aksesuarlarının tasarım ve üretimini müşteri talepleri ve standartlara uygun olarak yerine getirmektedir.

Yapıların montajını kolaylaştırmak için, tasarım aşamasında optimum sayıda parça ile basit bağlantılar ve yüksek seviyede rijitlikte tasarlanmasına önem verilmektedir. Tasarım faaliyetleri yapıların statik analizlerini, imalat ve montaj çizimlerini, imalat kartlarının hazırlanmasını içermekte ve uzman mühendis ekibi tarafından dünyaca bilinen tasarım, modelleme ve çizim programları kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Geliştirilen yapılar MİTAŞ GRUP bünyesindeki fabrikalarda CNC makineler ile imal edilmekte ve bu tür yapılarda sıkça mevcut olan kaynak işlemleri otomatik kaynak robotları ve Avrupa, Amerika v...

SEKTÖRDEKİ ŞİRKETLERİMİZ

DEVAMI

MİTAŞ GRUP, enerji nakil ve dağıtım hatları ile trafo merkezlerinin kurulumu ve işletmeye alınmasına yönelik anahtar teslim projelerin mühendislik, tedarik ve inşaat (EPC) işlerini müşteri taleplerine, teknik spesifikasyonlara ve yasal şartlara uygun olarak yerine getirmektedir.

MİTAŞ GRUP, EPC alanında uzman tecrübeli kadrosu ve tedarik ve terminlerde avantaj sağlayan grup şirketleri ile, çabuk aksiyon alma polikasını uygulayarak bugüne dek ağırlıklı olarak yurt dışı projeler olmak üzere toplam 8.000 km anahtar teslim işe imza atmıştır. Yurt içinde de kritik TEİAŞ projelerinde yer alınmış ve alınmaktadır.

Anahtar teslim projelerde tasarım, topoğrafik işler (etüd), geliştirme, mühendislik, malzeme temini (satınalma), inşaat (temel inşaatı, direk montajı, tel çekimi, enerji verilmesi) ve işletmeye alma faaliyetlerini iş güvenliği ve çevreye önem vererek,  zamanında ve kaliteli şekilde tamamlayarak rakiplerinin arasından sıyrılan MİTAŞ GRUP dünyanın öncü petrol markalarından ENI Oil, Shell, BP, LukOil ve Petronas gi...

SEKTÖRDEKİ ŞİRKETLERİMİZ

DEVAMI

MİTAŞ GRUP üretimini yapmakta olduğu kafes ve poligon tipi enerji iletim ve dağıtım hatları, trafo merkezleri, aydınlatma, teleferik, katener ve diğer çelik direk ve yapılarının mühendislik, tasarım ve detaylandırma çalışmalarını bünyesindeki mühendislik firmaları ile kendi yerine getirmekte ve ayrıca bu konularda dış firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir.

Mühendislik firmalarında çalışan uzman mühendisler faaliyetlerini müşteri teknik şartnameleri, uluslararası standartlara uygun şekilde ve güncel sektörel yazılımları kullanarak yerine getirmektedirler. Bu yazılımlardan bazıları PLS-Tower, PLS-Cadd, PLS-Pole, SAP-2000, Autocad, Bricscad, All-Pile, TEKLA Structures ve Global Mapper’dır. Bunlara ek olarak firma bünyesinde geliştirilen Avrupa, Amerika ve Kanada standartlarına göre tasarım ve analiz yapabilen özgün yazılımlar da kullanılmaktadır.

SEKTÖRDEKİ ŞİRKETLERİMİZ

DEVAMI

MİTAŞ GRUP, enerji iletim ve dağıtım hatları, telekomünikasyon direkleri, poligon direkler, makina, inşaat, çelik konstrüksiyon, otomotiv / otomotiv yan sanayi için cıvata, ankraj, saplama, somun ve rondela üretimini müşteri taleplerine ve uluslararası standartlara uygun olarak yapmaktadır.

CNC kontrollü, hızlı kalıp değiştirme özelliğine sahip soğuk dövme makinaları, sıcak dövme presleri ve yeni teknolojik yatırımlarıyla birlikte MİTAŞ GRUP, uluslararası pazarlarda, tanınmış bağlantı elemanları üreticileriyle rekabet edebilecek büyüklüğe ulaşmıştır. Talep edilen bağlantı elemanlarını tam zamanında üretim felsefesine uygun olarak, istenilen kalitede, çok kısa terminlerde üreterek müşterilerine teslim etmektedir.

EN 14399 ve EN 15048 fabrika üretim kontrolü uygunluk CE belgesine sahip bağlantı elemanlarının kalite kontrolünü çekme, darbe ve tork testleri ile birlikte mikroyapı, sertlik ölçümü, tuz testi, kaplama kontrolü, kimyasal analiz gibi kontrol ve...

SEKTÖRDEKİ ŞİRKETLERİMİZ

DEVAMI

1996 yılında Türkiye’nin ilk “lazer-punch kombine” makinası, büküm makinaları ve hassas işleme makinalarını  alarak hassas sac kesim ürünlerin üretimine başlayan MİTAŞ GRUP, artan iş hacmini değerlendirerek gerçekleştirdiği teknolojik yatırımlarıyla bugün enerji, savunma ve yapı gibi birçok sektörün ihtiyaçlarına yönelik ince işçiliğe sahip sac ürünlerin ve kaynaklı malzemelerin imalatını yapmaktadır.

Tüm üretim işlemleri ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve EN 1090 fabrika üretim kontrolü standartlarına uygun olarak hassas toleranslara sahip CNC tezgahlarda yapılmakta, ayrıca kaynak işlemleri otomatik kaynak robotları ve Avrupa, Amerika ve Kanada kaynak standartlarına göre sertifikalı kaynak operatörleri tarafından yerine getirilmektedir.

Girdi malzeme aşamasından başlayarak son ürüne dek tüm üretim işlemlerinin şartname ve standartlara uygunluğu, müşteri taleplerine ve standartlara uygun olarak gerçekleştirilen kontrol ve testler ile g...

SEKTÖRDEKİ ŞİRKETLERİMİZ

DEVAMI

MİTAŞ GRUP, galvanizleme prosesinde kullanılan kimyasalların uluslararası standartlarda üretimi konusunda bünyesindeki şirket ile faaliyet göstermektedir.

Bu kapsamda müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği ve geliştirmekte olduğu yüksek kaliteli kimyasallar ve alaşımlı tabletler ile gün geçtikçe ürün yelpazesi genişletilmekte, sahip olduğu güçlü laboratuvar ve Ar-Ge birimi ile inovatif ürünler pazara sunulmaktadır. 

MİTAŞ GRUP sektördeki teknolojik ilerlemeleri yakından takip ve bünyesine adapte ederek günümüze dek sadece yurt dışından yüksek maliyetlerle ve uzun sürede temin edilebilen kimyasalların uluslararası normlara uygun şekilde Türkiye’de üretimini gerçekleştirmiştir. Satışı yapılan ürünlerin ön işlem banyo kurulumu, satış sonrası destek organizasyonu da yerine getirilmektedir. 

Galvaniz kimyasalları üretimi ve satışının yanısıra galvaniz tesislerine yönelik kurulum danışmanlığı, verimlilik arttırmak i...

SEKTÖRDEKİ ŞİRKETLERİMİZ

DEVAMI

Kurumsal kaynak planlama yazılımını (SAP) Türkiye’de ilk kullanan kuruluşlardan olması sebebiyle bu alandaki tecrübesini erken kazanan MİTAŞ GRUP, gerek bünyesindeki şirketlere gerekse çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik bilişim çözümleri sunmak amacıyla bu platformda yerini almıştır.

Kurumsal kaynak yönetimi altyapısı ve uzman kadrosu ile SAP danışmanlığı, eğitim, bakım ve destek hizmetleri ve SAP modüllerine entegre yazılımlar geliştirme, insan kaynakları hizmetleri, risk yönetimi, süreç iyileştirme, raporlama ve destek hizmetleri sağlayan lokal bir çözüm ortağı olan MİTAŞ GRUP, aynı zamanda şirketlere bilişim teknolojileri alanında destek sağlamayı hedeflemektedir.

Bu alanlarda yapılan çalışmalar iş ve süreç danışmanlığı kapsamında rekabet dinamiklerinin analiz edilerek verimliliğin arttırılmasını, maliyetin azaltılmasını ve gelişen piyasa koşullarında doğru ve güçlü adımlar atılmasını içermekte; uygulama ve yazılım geliştirme kapsamında ise iş süre&...

SEKTÖRDEKİ ŞİRKETLERİMİZ

DEVAMI

TOPLAM 3.335.000 TON SATIŞ HACMİ İLE
DÜNYADA 5 KITADA, 135'TEN FAZLA ÜLKEYE
1.850.000 TON İHRACAT

DETAYLI BİLGİ

KUZEY AMERİKA

171.000 TON

GÜNEY AMERİKA

65.000 TON

AFRİKA

535.000 TON

AVRUPA

230.000 TON

TÜRKİYE

1.850.000 TON

ORTA DOĞU

325.000 TON

ASYA

155.000 TON

AVUSTRALYA

4.000 TON