HAKKIMIZDA

1955 yılında kurulan MİTAŞ Madeni İnşaat İşleri Türk A.Ş. ile iş dünyasındaki yolculuğuna başlayan MİTAŞ Grup, bugün bünyesindeki şirketler ile enerji, telekomünikasyon, aydınlatma, kimya ve bilişim sektörlerinde küresel ölçekte faaliyet göstermektedir. 

Yönetim merkezi Ankara’da olan MİTAŞ Grup şirketlerinin Ankara, İzmir ve İzmit’te üretim fabrikaları, Irak’ta ofisi bulunmaktadır.

Ürünlerini 5 kıtada 135'ten fazla ülkeye ihraç etmiş olan MİTAŞ Grup, aşağıda belirtilen şirketleri ile üretim, ticari ve hizmet olmak üzere üç ana alanda faaliyet göstermektedir.

 

Üretim Şirketleri

 

 • MİTAŞ Enerji ve Madeni İnşaat İşleri Türk A.Ş.: MİTAŞ Grubu’nun ana şirketidir. Kafes tip enerji iletim ve dağıtım hatları direklerinin tasarım, üretim ve galvanizini yapmaktadır.
 • MİTAŞ Poligon Demir Çelik Endüstri A.Ş.: Galvanizli poligon ve dairesel tip enerji iletim ve dağıtım hattı direkleri ile, aydınlatma, projektör, teleferik, telekom ve reklam direklerinin tasarımı, üretimi, satış ve pazarlaması üzerinde faaliyet göstermektedir.
 • MİTAŞ Galvaniz San. ve Tic. A.Ş.: Her tip çelik yapının galvaniz kaplanması üzerinde faaliyet göstermektedir. Ankara ve İzmit’te fabrikaları bulunmaktadır.
 • MİTAŞ Sac İşleme Merkezi San. ve Tic. A.Ş.: Sac malzeme ürünlerinin ve kaynaklı yapıların pazarlama, satış, üretimi ve sıcak daldırma galvaniz kaplanması konularında faaliyet göstermektedir.
 • MİCHA Galvanizli Çelik Konstrüksiyon San. A.Ş.: Enerji iletim ve dağıtım hatları direklerinin üretim ve galvanizi konusunda faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda bölgedeki firmalara galvaniz kaplama hizmeti vermektedir.
 • MİTAŞ Cıvata San. ve Tic. A.Ş.: Bağlantı elemanlarının pazarlama, satış, imalat ve galvaniz kaplanması konusunda faaliyet göstermektedir.
 • Galvasol Galvaniz Kimyasalları A.Ş.: Galvaniz kaplama işleminde kullanılan kimyasalların üretimi ve satışı ile galvaniz tesislerine yönelik kurulum danışmanlığı konularında faaliyet göstermektedir.

 

Ticari Şirketler

 

 • MİTAŞ TI TOWER AG: 1200 kV’a dek galvanizli enerji iletim ve dağıtım hattı direklerinin yurt dışı satışı konusunda faaliyet göstermektedir.
 • MTS - MİTAŞ Telekom Sistem San. ve Tic. A.Ş.: Telekom, radar, haberleşme, TV-FM, uydu, meteoroloji ve gözetleme kuleleri ile özel tip rüzgar türbini taşıyıcı sistemlerinin tasarım ve imalatı konusunda faaliyet göstermektedir.
 • MİTKON Güneş Enerjisi Santralleri ve Trafo Merkezleri San. Tic. A.Ş.: Trafo merkezleri çelik yapıları ile güneş enerjisi santralleri çelik mesnet yapılarının pazarlama ve satışı konusunda faaliyet göstermektedir.
 • MEPC - MİTAŞ Taahhüt İnşaat A.Ş.: Enerji iletim hatlarının ve trafo merkezlerinin mühendislik, tedarik ve inşaatı (EPC) işlerine yönelik anahtar teslim projeler üzerinde faaliyet göstermektedir.
 • MİTAŞ Çelik Yapılar San. ve Tic. A.Ş.: Galvanizli enerji iletim ve dağıtım hattı direklerinin yurt içi pazarlama ve satışı konusunda faaliyet göstermektedir.

 

Hizmet Şirketleri

 

 • MİTAŞ Yatırım A.Ş.: MİTAŞ Grup Şirketlerinin ana hissedarıdır. Grubun mali işleri, insan kaynakları, hukuk, kurumsal yönetim altında iç denetim, iç kontrol süreçlerinin tasarım ve uygulamalarını, marka tanıtım çalışmalarını güncel yaklaşım ve tüm grup firmalarının ihtiyaçlarını dikkate alarak yürütmektedir.
 • MİTENG Mühendislik Bilgisayar Danışmanlık Ticaret A.Ş.: Kafes ve poligon tip enerji iletim ve dağıtım hatları, telekom, teleferik, aydınlatma, reklam, direkleri ile şalt sahaları ve çelik yapıların tasarımı ve danışmanlığı alanında faaliyet göstermektedir.
 • POLENG Mühendislik Tasarım San. Tic. A.Ş.: Poligon ve dairesel tip çelik enerji iletim ve dağıtım, aydınlatma, projektör, telekom, bayrak, trafik sinyalizasyon ve yön, reklam, demiryolu ve rüzgar türbini direklerinin tasarım ve mühendisliği konusunda faaliyet göstermektedir.
 • MAD - Mitaş Arge Danışmanlık Bilgi Teknolojileri A.Ş.: MİTAŞ Grup Şirketlerine ve çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik bilişim çözümleri sunmak amacıyla faaliyet göstermektedir.

 

MİTAŞ Grup, müşterilerine bünyesindeki şirketler ile 60 yılı aşkın tecrübe ve uzmanlığını yansıttığı bütünleşik ürün ve hizmetler sunmaya odaklanmıştır.