SICAK DALDIRMA GALVANİZ

MİTAŞ GRUP, bünyesinde mevcut boyları 4.5 mt - 12.5 mt arası değişen 5 sıcak daldırma ve 2 santrifüj kaplama tesisi ile her tip çelik yapıların ve bağlama elemanlarının galvaniz kaplama işlemini yapacak altyapı ve uzmanlığa sahiptir.

Çeliği korozyona karşı korumada en etkin ve kalıcı yöntem olan galvaniz kaplama prosesi çelik ürünlerin yüzey temizleme işlemlerini takiben, eriyik çinko banyosuna daldırılması ve sonrasında soğutma ve/veya pasivizasyon işlemlerine tabii tutulması ile yerine getirilmektedir.  

MİTAŞ GRUP Ankara, İzmir ve Kocaeli galvaniz fabrikalarında tüm bu süreç modern teknolojiye sahip ve çevreye etki edebilecek olumsuz etkenleri önleyebilen kapalı sistemler ile, müşteri beklentilerine ve yasal gerekliliklere uygun şekilde yapılmaktadır. Kaplama kalitesi müşteri şartları doğrultusunda ilgili standartlara (ISO, EN, ASTM, CSA vb) göre gerçekleştirilerek, kaplama kontrol ve testleri fabrika ve laboratuvarda yapılarak, sonuçlar müşteriye raporlanmaktadır.

MİTAŞ GRUP, üyesi olduğu ulusal ve uluslararası galvanizciler birlikleri ile dünyada galvaniz sektörüne gelişmeleri yakından izlemekte ve kendi bünyesinde uygulamaktadır.